Zaznacz stronę

Rolety tkaninowe

 

Cechy ogólne

Rolety Tkaninowe – Podstawową  funkcją  jest ochrona wnętrza przed promieniami słonecznymi. Stanowią również element dekoracyjny nowoczesnych okien wykonanych z PVC, aluminium oraz drewna.

 

Informacje szczegółowe

  • bogata kolekcja tkanin o różnorodnej grubości i gramaturze w tym materiały “Dzień i noc”,
  • duży wybór wzorów i kolorów,
  • tkaniny poliestrowe i z włókna szklanego, jednobarwne i wzorzyste, podgumowane z atestami higienicznymi, niepalności oraz certyfikaty ekologiczne,
  • roletki materiałowe dzielimy:
  • kasetka aluminiowa w szerokiej gammie kolorów, również w okleinie imitującej drewno, przyklejana do listwy przyszybowej lub ramy okiennej,
  • prowadnice proste PVC lub aluminiowe, również w okleinie, przyklejane dwustronną taśmą montażową do listwy przyszybowej,
  • możliwość zastosowania mechanizmu łańcuszkowego wraz z hamulcem,
  • możliwość zastosowania sterowania elektrycznego,
  • łatwy pomiar i montaż.

Rolety tkaninowe – materiałowe

Rolety tkaninowe to zasłony okienne wykonane z tkaniny dającą niezawodną ochronę przed nasłonecznieniem wnętrza oraz refleksami na ekranach monitorów. Roleta tkaninowa materiałowa doskonale sprawdza się nie tylko jako osłona okienna, ale także ekran projekcyjny lub przesłona regału, wnęki. Rolety tkaninowe doskonale ograniczają do minimum przenikanie światła słonecznego dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej. Dodatkowo prowadnice pozwalają na swobodne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.

Nowoczesne tkaniny oferowane w roletach okiennych są odpowiednio zabezpieczone przed blaknięciem oraz rozciąganiem przy dużym nasłonecznieniu. Tkaniny podgumowane lub pokryte specjalną powłoką aluminiową odbijają promienie słoneczne zabezpieczając wnętrze przed światłem oraz przegrzaniem wnętrza. W ofercie dostępne są również tkaniny trudno zapalne oraz niepalne. Wszystkie tkaniny posiadają atesty higieniczne.

 

Rolety tkaninowe   lub mata umocowana na obrotowym drążku, przymocowanym do ościeżnicy okna lub do ściany powyżej ościeżnicy. Na dole jest ona obciążona listwą, która ułatwia równomierne odwijanie rolety. Nowoczesne mechanizmy sprawiają, że rolety tkaninowe można instalować do każdego typu okna, ściany, sufitu oraz framugi. Dostępne są systemy mocowane za pomocą specjalnych wieszaków lub bardziej eleganckie w kasetach maskujących.

W naszej ofercie rolet tkaninowych posiadamy materiały gładkie, żakardowe i wzorzyste zarówno w wersji przepuszczającej światło jak i zaciemniającej w 100%.