Zaznacz stronę

Maty drewniane

Cechy ogólne

Maty drewniane to doskonała propozycja dla każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą. Wykonane są w całości z materiałów naturalnych, takich jak drewno, bambus oraz trzcina, dzięki czemu zachowują swój niepowtarzalny urok.

Bogactwo wzorów i splotów zróżnicowanych kolorystycznie powoduje, że maty można dopasować zarówno do niestandardowych – stylowych aranżacji, jak również do nowoczesnych wnętrz, zachowując przy tym harmonię i oryginalność pomieszczenia.

Maty drewniane charakteryzują się drobnymi nierównościami splotu oraz niejednolitością koloru, stanowi to nieodłączną cechę mat naturalnych i dodatkową zaletę podkreślającą naturalność produktu.

To niebanalny system osłony okien, dodający pomieszczeniu uroku i niepowtarzalności.  Kilka wersji mechanizmów zwijających zapewnia łatwe dopasowanie do indywidualnych warunków technicznych i zamierzeń dekoracyjnych.

Maty bambusowe mogą być wyposażone w mechanizm rolowany lub składający się na sposób rzymski montowane do nadproża okiennego lub sufitu lub bezpośrednio na skrzydle okna.

Informacje szczegółowe

System Standard

 • górna i dolna belka występuje w różnych kolorach wg wzornika,
 • montaż mat drewnianych odbywa się  do ściany lub sufitu,
 • maksymalna szerokość maty drewnianej 243cm.

Stosowane są dwa sposoby zwijania mat drewnianych :

 1. rolowany (rurą nawojową jest belka obciążająca) – maty zajmują około 10% swojej wysokości,
 2. rzymski-drapowany (przy podciągnięciu segmenty maty zachodzą na siebie) – maty zajmują około 15% swojej wysokości.

System Classic

 • stosuje się górną belkę mocującą o wymiarach szer. 50 mm i wys. 20 mm w kolorach wg wzornika,
 • maty posiadają niewidoczny konstrukcyjnie (ukryty w belce górnej) mechanizm – hamulec z przekładnią blokującą sznurek.

Dlaczego warto założyć maty drewniane ?

 • Maty drewniane chronią przez nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń  utrzymując  w nich niższą temperaturę co doskonale wpływa na nasze samopoczucie.
 • maty są wykonane z ekologicznych produktów nadających się do recyklingu.
 • są doskonałym wyborem gdyż  posiadają bogate wzornictwo i nowoczesny dizajn
 • Maty bambusowe czy drewniane to ciekawa propozycja dla klientów którzy szczególną wagę przywiązują do klimatu w jakim będzie urządzone wnętrze.
 • Unikalne naturalne wzornictwo integruje z wnętrzami w których dominuje drewno.
 • Wykonane z naturalnych materiałów – drewna, bambusa, trzciny czy juty o zróżnicowanej gęstości splotu umożliwiają różne zaciemnianie pomieszczeń i dają możliwość doboru maty do różnych wnętrz.
  21 Maty drewniane, Maty bambusoweTo niebanalny system osłony okien, dodający pomieszczeniu uroku i niepowtarzalności.  Kilka wersji mechanizmów zwijających zapewnia łatwe dopasowanie do indywidualnych warunków technicznych i zamierzeń dekoracyjnych.  Maty bambusowe mogą być wyposażone w mechanizm rolowany lub składający się na sposób rzymski montowane do nadproża okiennego lub sufitu lub bezpośrednio na skrzydle okna.